W czwartek 19-go maja 2022 roku w klimatycznych wnętrzach hotelu „Herbal”, odbyło się pierwsze spotkanie pod hasłem „Żyj świadomie” zorganizowane przez Fundację „Babie Lato”.
Fundacja Babie Lato to organizacja dążąca do podnoszenia świadomości kobiet w wielu aspektach, wśród których jest również edukacja w zakresie zrównoważonego rozwoju - kobiety dla kobiet, działają i tworzą coś wartościowego dla innych, a tematyka ekologiczna jest obecnie numerem jeden w dzisiejszym świecie i bardzo potrzebna w tak otwartym i dynamicznym mieście jakim jest WROCŁAW.
Aneta i Natalia, fundatorki Babiego Lata, tworząc fundację otwartą na innych, wspierają kobiety w świadomym funkcjonowaniu w życiu społecznym i zawodowym.
Wydarzenie było objęte patronatem Miasta Wrocław.
Partnerami spotkania byli Wellbeing Institute, Galeria Wnętrz Domar, Hotel Herbal i Restauracja Ida Kuchnia i Wino, która zadbała o catering przygotowany w duchu zero waste, czyli całościowym wykorzystaniu produktu.
Tematem przewodnim wydarzenia w hotelu „Herbal” były zmiany klimatyczne,
a celem znalezienie odpowiedzi na pytanie jak możemy temu zapobiegać.
Były to wartościowe rozmowy o zrównoważonym rozwoju z kobiecej perspektywy.
Podczas wydarzenia można było wysłuchać niezwykłych kobiet, które swoimi codziennymi wyborami
i aktywnym działaniem zmieniają świat na lepszy: inspirują, motywują i pokazują, że zmiany można dokonać zawsze i wszędzie.
Paulina Górska managerka w Wirtualnej Polsce. Edukatorka, blogerka i aktywistka rozpoczęła spotkanie i opowiedziała jak zostać światozmieniaczem w czasie kryzysu klimatycznego. Paulina propaguje i promuje świadomą, odpowiedzialną konsumpcję, ograniczanie śmieci i życie #lesswaste. Pasjonuje się CSR i zrównoważonym rozwojem w biznesie.
Kolejną prelegentką była Justyna Żukowska-Bodnar twórczyni wielu marek kosmetyków naturalnych m.in. Phlov, Alkemie, Momme. Stworzyła setki receptur kosmetyków dostępnych na rynku i cały czas z ogromną pasją tworzy nowe. Od 20 lat jest związana z branżą kosmetyczną i SPA. Wieloletnia wykładowczyni, twórczyni programów szkoleniowych oraz autorskich masaży i rytuałów zabiegowych. Opowiedziała, czy kosmetyka naturalna może być skuteczna oraz dlaczego tak ważny jest certyfikowany surowiec.
Następna była Agnieszka Czerkawska z Welbeing Institute, certyfikowany coach, trener, wykładowca, praktyk psychologii pozytywnej. Opowiedziała, czy coraz popularniejszy Wellbeing to mit a może kit. Agnieszka to współzałożycielka i prezes Wellbeing Institute jak również pomysłodawczyni programu dla kobiet „Projekt Szczęściara”, w ramach którego uczy kobiety jak być szczęśliwe, bardziej pozytywne i mieć w sobie wellbeing.
Po przerwie wystąpiła Jagna Niedzielska. Twarz idei „Zero Waste” w Polsce. Kucharka, doradca kulinarny, miłośniczka i propagatorka nurtu niemarnowania w kulinariach. Autorka książek i prowadząca programy kulinarne na kanale Kuchnia+. Podczas spotkania uczyła różnych technik gotowania, oraz jak planować zakupy, jak przechowywać, wykorzystywać produkty całościowo i minimalizować straty.
Kolejną prelegentką była Zosia Zochniak, która jest jedną z najbardziej charyzmatycznych kobiet w Polsce mówiącą o potrzebie transformacji branży modowej. Pomysłodawczyni i założycielka portalu fundraisingowego UbraniaDoOddania.pl, dzięki któremu współtworzy całkowicie cyrkularne przedsiębiorstwo zajmujące się wprowadzaniem do ponownego obiegu odzieży używanej. W swojej działalności skupia się na trzech filarach - pomaganiu, ekologii, edukacji. Wszystko w obszarze zrównoważonej mody, rynku second hand i obiegu zamkniętego dla odpadów tekstylnych.
Spotkanie zakończyła Anna Furmaniuk, która pokazała jak możemy pracować nad poprawą wyglądu swojej twarzy w całkowicie naturalny sposób. Certyfikowana instruktorka Face Yogi według metody Face Yoga Method, prowadzi swój kanał „Weź twarz w swoje ręce”. Ukończyła liczne kursy z automasażu twarzy, jest również certyfikowanym Instruktorem Hatha Yogi. Fanka wszystkiego, co naturalne. Zamiast wykonywać drogie zabiegi medycyny estetycznej postanowiła wziąć twarz w swoje ręce. Joga twarzy stała się jej pasją i codziennym elementem pielęgnacji, a dzięki regularnym ćwiczeniom i automasażom wie, że jest w stanie zadbać o swoją twarz w całkowicie naturalny sposób.
W spotkaniu wzięły udział głównie kobiety - przedstawicielki biznesu, samorządu, prowadzące własne firmy, przedstawicielki organizacji pozarządowych. Wszystkie zgodnie przyznały, że tak wartościowych spotkań powinno być więcej, co Fundacja Babie Lato obiecała kontynuować.
Warszraty „ŻYJ ŚWIADOMIE” pozytywnie zaskoczyły i zainspirowały Wrocławianki do zmiany!